خبرگزاری مهر: بارش باران در خرم‌آباد هرساله معضلی به نام آب‌گرفتگی را به دنبال دارد و گویا در میان بی‌توجهی متولیان امر به درد بی‌درمان مرکز لرستان در فصول بارندگی تبدیل‌شده است.

خرم‌آباد به‌عنوان شهری که در میان دره شکل‌گرفته و در مرکز آن نیز رودخانه‌ای بزرگ جاری است در پی هر بارندگی با سرازیر شدن آب از کوه‌های اطراف به سمت مرکز شهر با معضلی به نام آب‌گرفتگی در حالت خوش بینانه و سیلاب در حالت نسبتاً بدبینانه‌ای مواجه است و این امر نکته‌ای است که باید در برنامه‌ریزی و مدیریت شهری موردتوجه دست‌اندرکاران امر قرار گیرد.

چاره‌اندیشی برای نوسازی شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی در شهر خرم‌آباد نکته‌ای است که به نظر می‌رسد از سوی مسئولان مورد غفلت قرارگرفته تا سیر این بی‌توجهی‌ها در اجرای پروژه‌های عمران شهری نیز دیده شود.

خرم‌آباد، شهری معلق روی آب

به‌هرحال بارندگی ساعات گذشته بازهم تکرار مکررات و معضلاتی بود که هرسال این شهر با آن درگیر است و گویا این درد قرار نیست درمان شود تا نباریدن باران و خشک‌سالی یک درد باشد و باریدن باران و سیلاب خود دردی مضاعف بر پیکره شهر خرم‌آباد.

به نظر می‌رسد ساماندهی شبکه جمع‌آوری آب‌های سطح خرم‌آباد نیازمند یک طرح جامع و بلندمدت از سوی متولیان امر است که اگر این پروژه به همت مسئولان شروع شود می‌توان امید داشت ظرف یک مدت‌زمان چندساله خرم‌آباد را بتوان از درد همیشگی آب‌گرفتگی و سیلاب نجات داد.

خرم‌آباد، شهری معلق روی آب

آبگرفتگی معابر به ویژه در خیابان های اطراف پروژه عمرانی پل زیرگذر بهارستان»، مردم این منطقه را با مشکل مواجه کرده است.

پروژه عمرانی که بیش از 2 سال است آغاز شده و همچنان نیمه تمام باقی مانده است و با هر بارندگی، خیابان های اطراف این پروژه به رودخانه های فصلی تبدیل می شوند.

بر اساس اعلام هواشناسی لرستان مقدار بارش‌های نقطه‌ای سامانه بارشی اخیر در ایستگاه‌های هواشناسی مراکز شهرستان‌ها از آغاز بارش‌ها تا ساعت ۱۶ عصر امروز دوشنبه در خرم‌آباد پنج میلی‌متر، دوره چگنی پنج میلی‌متر، نورآباد ۱۸ میلی‌متر، پلدختر ۱۵ میلی‌متر، کوهدشت ۱۰ میلی‌متر، رومشکان هشت میلی‌متر، الیگودرز پنج میلی‌متر، ا سه میلی‌متر، دورود پنج میلی‌متر، الشتر ۱۰ میلی‌متر و بروجرد شش میلی‌متر بوده است.

خرم‌آباد، شهری معلق روی آب

همچنین هواشناسی نسبت به آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در تمامی نقاط استان و احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی هشدار داده است و در ادامه رعدوبرق شدید و بارش تگرگ در اکثر مناطق استان، بارش برف در ارتفاعات و مناطق سرد استان، افت محسوس دما در تمامی نقاط استان و به زیر صفر رسیدن دمای کمینه در مناطق سردسیر به‌ویژه مناطق شمالی و شرقی استان و وزش باد شدید لحظه‌ای در اکثر مناطق استان را پیش‌بینی کرده است.لینک منبع

مطلب خرم‌آباد، شهری معلق روی آب در سایت مفیدستان.

✳️ فروش ویژه آینه دوچرخه مدل mirror مجموعه دو عددی

ماشین لامبورگینی اوروس با کیت بدنه تاپ کار عرضه شد

عروسکی که جاذبه صفر را به فضانوردان اعلام می‌کند

میلی‌متر، ,خرم‌آباد ,مناطق ,شهری ,استان ,پنج ,است و ,پنج میلی‌متر، ,استان و ,و سیلاب ,است که ,شبکه جمع‌آوری آب‌های

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

سلامت و روان دنیای دانلود بازی و برنامه مطالب اینترنتی تیم پرسپولیس گلپایگان نقاشی ساختمان-رنگ مولتی کالر-اجرای کناف کانون فرهنگی هنری امام علی بن موسی الرضا طاد سایت کیف اینترنتی Persian Soft Were Shohadaye Hendoodar Library آزمایشگاه